۲۳ / مهر / ۱۳۹۷
پایگاه خبری "جیرفت من" شهری با تمدن 7 هزار ساله

مطالب مرتبط

2 Comments

 1. 1

  امیرحسین

  یادداشت یوسف فرخی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان پس از حضور هنرمندانه هنرمندان تئاتر گیس گل رودبار جنوب به جشنواره تئاتر ملی و بین المللی فجر کشور

  دوستان هنرمندم این جا که ایستاده ایم جای کمی نیست چون حاصل بار امانت فرهنگی هزاران ساله ای را برعهده داریم که بی انقطاع و یکسره تا به امسال حاصل داده است . و ادامه دارد . در موقعیت جغرافیایی وتاریخی ایستاده ایم که در داد و ستد با فرهنگ های گوناگون از عهده برآمده ایم . و این اتفاق تئاتری نشان داد “هنوزهم چنانیم” . آنچنان که حیرت و حراسمان رفته رفته در این عرصه پرهیاهوی معاصر فزونی گرفته است. چراکه امروز هنرمندانمان از رودبار جنوب کوشیده اند جای پایمان را محکم و معنا وارزشهایمان را حراست کنند .که این خود عصاره جان سختی چندین ساله مان هست و قداستش تنها به خاطر قدمتش نیست بلکه حاصل سعی و نبوغ هنرمندانه عوامل تئاتر گیس گل نیز بوده است .در همین چند سال گذشته مراوده مان با نقاط دیگر کشور آسان نبوده است .آسان نشد . چرا که هراسی از جنسی تازه منظر و دیدگاهمان را کمرنگ کرده بود و مانده بودیم با آن چه کنیم .
  کمتر از دوسال است به تماشای گسترش شتابنده ای نشسته ایم با بیم و امید یک راست به سوی حرکتی جدید رفته ایم و درب را گشوده ایم تا ببینیم چیست .و از کجا می آید .و اینکه رها شده ایم در جمع و پیوستیم به زبانی آشنا که انگیزه شد .سالهاست از سر هراس در رقابت خودمان را دور نگه داشته ایم . و چون نشسته ایم ، پس تصویر معوج تر و کدر تر و دورتر و نامعلوم مانده است .
  یادمان رفته بود که مانده ایم و این کار باعث شد آن راه هزاران ساله ممتد وصل بشود تا به امروز، که فرزانگان و هنرمندانمان ادامه دهنده راهی بشوند به شهادت راه درازی که طی شده است و بگویند عمده اش در پیش است .
  این جا پای مختصر را سفت کنیم و نگذاریم که غرش سهمگین از جایمان بکند و چشم بسته پرتابمان کند .

  به امید پیروزی های بیشتر در عرصه هنر

  پاسخ دادن
 2. 2

  دوستدارهنر

  سلام به اقای اسحاقی
  مدیری تواناو زحمتکش
  همیشه بامدیرخوب هست که کارهانتیجه دارند
  اسحاقی اهل ریانیست واقعاداره کارمیکنه

  پاسخ دادن

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری "جیرفت من" محفوظ است . هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع آزاد است .